Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo – Suwałki 2020 !!!

W dniach 7-8 marca w Suwałkach odbył sie Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi adepci sumo z LUKS Lubzina, zdobywając 7 medali (2-złote, 3-srebrne,               2-brązowe). Wyniki: młodzicy +65 kg – Kapustka Anna – I m., Charchut Martyna – Czytaj dalej Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo – Suwałki 2020 !!!

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

W dniach 22-23 lutego w Dębicy odbył się I Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. W turnieju wystartowało 162 zawodniczek i zawodników z 16 klubów sportowych z całego kraju. Zawody odbyły sie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dębickiego – Piotra Chęćka i Burmistrza Miasta Dębicy – Mariusza Szewczyka. Turniej Czytaj dalej Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

Sumo – „Erd Cap 2020”.

W dniach 11-13 stycznia 2020 roku w miejscowości Erd k/Budapesztu na Węgrzech odbył się jeden z największych rozgrywanych w Europie turniejów sumo – „ERD CAP-2020”. W zawodach wystartowała cała czołówka europejska zawodników sumo .W grupie seniorów zawody były rozgrywane w ramach Pucharu Europy. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Lubziny zdobywając Czytaj dalej Sumo – „Erd Cap 2020”.

LUKS Lubzina – Klubowym Mistrzem Polski w Sumo za rok 2018 !!!

Podczas Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo odbyła się bardzo miła uroczystość. Polski Związek Sumo uhonorował pucharami trzy najlepsze kluby sportowe w roku 2018. Na wynik Klubowego Mistrza Polski składają się uzysane wyniki w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski we wszystkich grupach wiekowych. Miło nam poinformować, że Czytaj dalej LUKS Lubzina – Klubowym Mistrzem Polski w Sumo za rok 2018 !!!

Mocne zakończenie sezonu !!!

W dniach 7-8 grudnia w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy LUKS Lubzina, zdobywająć aż 17 medali (4-złote, 7-srebrnych, 6-brązowych). Zawody te, były pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które dla grupy seniorów odbędą się w Baku (Azerbejdżan) a Czytaj dalej Mocne zakończenie sezonu !!!

„Andrzejkowy” turniej w mini-sumo.

W dniu 23 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbył się „Andrzejkowy” turniej w mini- sumo dla uczniów klas IV – VI. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Lubzinie oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji. W turnieju wystartowało prawie 100 zawodników z 9 szkół ( SP 1 Ropczyce, Łączki Czytaj dalej „Andrzejkowy” turniej w mini-sumo.

Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo – Siedlce 2019 .

Z siedmioma medalami (3-złote, 4-brązowe) wrócili zawodnicy LUKS Lubzina z Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo w Siedlcach (Stok Lacki). Wyniki: Kadeci: 2xzłoto – Kacper Magdoń (95kg, +95kg), brąz – Maciej Nowakowski (85kg) Młodzicy: złoto- Anna Kapustka (+65 kg), brąz – Martyna Charchut (+65 kg), Emilia Warchoł (65 kg) Czytaj dalej Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo – Siedlce 2019 .

Po raz czwarty z rzędu jeteśmy na podium województwie !!!

W dniu 30 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2018/2019. Corocznie Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy  w Rzeszowie prowadzi klasyfikację na najlepszy klub pionu Szkolnego Związku Sportowego. Najlepszym klubem naszego województwa okazał się Międzyszkolny Klub Sportowy Czytaj dalej Po raz czwarty z rzędu jeteśmy na podium województwie !!!

Mistrzostwa Europy w Sumo !!!

W dniach 26-29 września w węgierskiej miejscowości Szigetszentmiklos   k/ Budapesztu odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. W mistrzostwach wystartowało ponad 400 zawodników z 11 państw. Świetny występ zaliczyli zawodnicy LUKS Lubzina  zdobywając aż 6 medali (3 w turnieju indywidualnym i 3 w turnieju drużynowym). Multimedalistką została Czytaj dalej Mistrzostwa Europy w Sumo !!!