Próbny egzamin ósmoklasisty

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i niestandardowej dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach: 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 –język polski Czytaj dalej Próbny egzamin ósmoklasisty

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci? Bezpieczeństwo dziecka w sieci  jest bardzo istotna w dobie Internetu. Internet i social media to obecnie najbardziej wykorzystywane medium a funkcjonowanie dorastającego pokolenia w wirtualnym świecie jest równoległe ze światem rzeczywistym. Używane do pracy i nauki, jest również narzędziem komunikacji i źródłem rozrywki. Świadomy Czytaj dalej Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci?

Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?

Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu? ORGANIZACJA I HIGIENA MIEJSCA PRACY Każdemu dziecku należy zapewnić w domu stałe miejsce do pracy, kącik, w którym mogłoby ono przechowywać swoje książki, zeszyty i przybory szkolne. Stół i krzesło powinny być dostosowane do wymiarów ciała ucznia. W „kąciku pracy” ucznia musi Czytaj dalej Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?