Dogoterapia w klasie 0

W dniu 4 marca 2020 roku w klasie 0 odbyły się zajęcia z dogoterapii. Zajęcia przeprowadziła pani Patrycja Hendzel-Stefan wraz ze swoim psem rasy cocker spaniel – Kiarą. Na początku prowadząca przedstawiła podstawowe zasady dotyczące zachowania na zajęciach. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w zabawę ruchową „Na dywanie siedzi pies…” naśladując wszystkie czynności psa. Później dzieci po kolei podchodziły do psa i wykonywały czynności oraz wydawały komendy wskazane przez panią Patrycję. Były to m. in.: nakarmienie i napojenie psa, ukrycie smakołyków, gra w kręgle oraz podanie piłeczki, poszukanie piłeczki, posprzątanie miseczek przez psa. Dzieci podczas zajęć nauczyły się właściwego traktowania psa, poznały zasady zachowania się w obecności obcego psa oraz obserwowały, w jaki sposób zachowuje się pies w obecności dzieci. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia.