Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

W dniu 20.02.2020 odbył się w naszej Szkole Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w którym udział wzięło 25 uczniów z 10 szkół z gminy Ropczyce (ZS Nr 3 w Ropczycach, SP z Gnojnicy Dolnej, SP Nr 3 w Ropczycach, SP w Łączkach Kucharskich, SP Nr 5 Czytaj dalej Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej.

Lubzina zdobyła Londyn!!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubzinie w dniach 20-25.05.2019 przebywali na wycieczce szkolnej w Londynie, stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.  Z Lubziny wyjechaliśmy o godzinie 5.30, a do  Dover przypłynęliśmy o godzinie 7.00 (21.05)  promem z francuskiego miasteczka Calais, następnie po dwóch godzinach jazdy autokarem rozpoczęliśmy zwiedzanie od  Czytaj dalej Lubzina zdobyła Londyn!!!

Podium dla Julii i Emilii.

W dniu 21.03.2019r w II I Liceum Ogólnokształcącym im. Księdza Jana Twardowskiego w Dębicy  odbył się POWIATOWY KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla szkół podstawowych „KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH” Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów potrzeby uczenia się języka angielskiego, jak również pogłębienie znajomości historii, kultury oraz obyczajów krajów Czytaj dalej Podium dla Julii i Emilii.

Miejsca na podium dla Lubziny!

Uczniowie klas gimnazjalnych i klas ósmych wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Języków Obcych pod hasłem ,,Niepodległa Ojczyzna Twoimi oczami”. Konkurs odbył się w LO w Ropczycach w 2 kategoriach: język angielski oraz język niemiecki. Prace konkursowe nadesłało 32 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu. W kategorii język Czytaj dalej Miejsca na podium dla Lubziny!

Zakończyliśmy udział w II edycji, rozpoczynamy udział w III edycji Ogólnoploskiego Programu Uczymy Dzieci Programować

Od 1 września 2018 do 31 stycznia 2019 uczniowie klas Va, Vb, VII Szkoły Podstawowej w Lubzinie uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Zajęcia w ramach tego programu były realizowane w ramach dodatkowych zajęć. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do Czytaj dalej Zakończyliśmy udział w II edycji, rozpoczynamy udział w III edycji Ogólnoploskiego Programu Uczymy Dzieci Programować

Na narty, na Kiczerę !!!

23.01.2019 r. 30 uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Lubzinie pod opieką organizatora p. Moniki Świątek Bień oraz przy pomocy p. Andrzeja Jedynaka i trójki rodziców pojechało na narty na stok Kiczera Ski obok Rymanowa. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu „Narty Dzieciom”, który jest realizowany w tym ośrodku. Ideą Czytaj dalej Na narty, na Kiczerę !!!

Kodujemy, programujemy i świetnie się bawimy w ramach CODE WEEK 2018

W ramach obchodzonego na całym świecie święta kodowania „CODE WEEK” uczniowie naszej szkoły mieli okazję włączenia się w akcję. Tydzień kodowania to inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcenie do nauki programowania zarówno dzieci jaki starszych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca, można Czytaj dalej Kodujemy, programujemy i świetnie się bawimy w ramach CODE WEEK 2018

„ Z kości naszych powstanie mściciel” – apel w lesie lubzińskim.

” Zbrodnia… w pamięci mieszkańców Lubziny została, Tu niemiecka policja więźniów rozstrzelała „ Julian Król 10 czerwca 2017r. w lubzińskim lesie odbyły się uroczystości upamiętniające Polaków pomordowanych w tym miejscu 27 czerwca 1940r. Uroczystość została poprowadzona przez p. dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubzinie – p. Bożenę Pyzik. Wśród zaproszonych gości Czytaj dalej „ Z kości naszych powstanie mściciel” – apel w lesie lubzińskim.

Narty Dzieciom

W dniu 7 marca 2018 roku odbyła się wycieczka na narty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lubzinie. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem. Grupa młodzieży w ciągu kilku godzin miło spędziła czas ucząc się  i doskonaląc swoje umiejętności narciarskie pod opieką instruktorów. Po przybyciu na stok Kiczera Ski uczniowie zostali wyposażeni Czytaj dalej Narty Dzieciom