Dzieci w wirtualnym świecie

Szanowni Rodzice, w ramach pedagogizacji serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poradnikami pt.: “Dzieci w wirtualnej sieci” oraz “Nastolatki w wirtualnym tunelu” dotyczącymi nadużywania technologii informacyjnej przez nasze dzieci i młodzież. Telefon, smartfon, komputer, tablet stają się nieodłączną częścią naszego życia. Czynności, które wykonujemy przy użyciu technologii informacyjnej jest wiele, można by mnożyć. Jednak musimy pamiętać, że to świat wirtualny,
a nie realny i nadużywanie oraz zbyt duża ilość czasu spędzana przed ekranem, nie jest obojętna ani dla nas dorosłych, a przede wszystkim nie jest obojętna dla naszych dzieci. Z każdym rokiem przybywa problematycznych zachowań nastolatków, uzależnień od telefonów wśród dzieci i młodzieży, co ma negatywny wpływ na ich zdrowie, psychikę, nawiązywanie relacji rówieśniczych itd.  Co nas powinno zaniopokoić, jak to wygląda w świetle badań statystycznych,
jak dbać o cyberbezpieczeństwo naszych dzieci, jaki ma wpływ nadużywanie smartfonów na psychikę dziecka…tego będą mogli się Państwo dowiedzieć z poniższych poradników. Nie pozwólmy, żeby nasze dzieci wchłonął świat wirtualny…

Poniżej linki do poradników:

Dzieci_w_wirtualnej_sieci

Nastolatki_w_wirtualnym_tunelu