Obietnica zuchowa

„Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”  – takimi słowami dzieci z  Gromady Zuchowej  działającej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy formalnie zadeklarowały przynależność do zuchów.

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 9 czerwca 2022r.

Przed przystąpieniem do Obietnicy opiekunki gromady p. M. Strzałka,                  p. W. Świętoń i p. B. Nowacka sprawdzały znajomość poszczególnych punktów Prawa Zucha. Dzieci przechodziły różne próby, aby przekonać wszystkich o tym, że mogą być prawdziwymi zuchami.  Zuchy  wykazały się między innymi znajomością mapy naszej ojczyzny. Przeszły próbę „wyparzenia języka” – zjadły plasterek cytryny, którego tajemna moc pomoże przezwyciężyć złe przyzwyczajenia języka, jak kłamstwo, brzydkie słowa. Zostały spalone kartki, na których dzieci wypisały swoje wady, bo chcą być przecież coraz lepsi oraz pokazali, że potrafią zgodnie rywalizować w zadaniach sprawnościowych dając dowód na to, że wszystkim z zuchem jest dobrze.

Po prezentacji swoich umiejętności dzieci złożyły Obietnicę Zuchową. Trzymając palce wyciągnięte w stronę Flagi Polski, powtarzając słowa Obietnicy Zuchowej, stały się tym samym pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Jest to  piękne zwieńczenie                                              i kilkumiesięcznej pracy i zaangażowania na zbiórkach.

Następnie w letniej scenerii  na prywatnej posesji u Państwa Golonków wszyscy zjedli kiełbaskę z grilla. Oczywiście p. Stanisław poczęstował wyszukanymi smakami lodów na ochłodę, bo  popołudnie to było bardzo upalne.

Wesołą zabawę przerwała burza, ale i tak będziemy wszyscy bardzo miło wspominać ten dzień.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, życzliwość Państwu Katarzynie i Stanisławowi Golonkom, pomoc rodzicom i harcerkom.