Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się na modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszą różnorakie konkursy, wystawy, sztuki teatralne, wieczory poetyckie, imprezy sportowe, kulturalne, artystyczne. Jednym z takich wydarzeń była akademia przygotowana przez poszczególne klasy naszej szkoły, poświęcona św. Janowi Pawłowi II o nazwie „Bo nie zastąpi Ciebie nikt..” W czasie tego wydarzenia 20 października nasza społeczność szkolna oddała cześć Wielkiemu Polakowi poprzez wspólny śpiew papieskich piosenek i wsłuchiwanie się w twórczość Jemu poświęconą. Uczniowie pokazali jak poprzez muzykę, recytację i śpiew można podtrzymywać pamięć o Janie Pawle II. Pod koniec akademii pan Dyrektor naszej szkoły dokonał rozstrzygnięcia dwóch konkursów poświęconych św. Janowi Pawłowi II. Wspaniałe prace wykonane zostały różnorodnymi technikami plastycznymi. Ponadto w tym dniu uczniowie mogli nabyć kremówki papieskie i inne wypieki, z których dochód zostanie przeznaczony na cele szkolne. Tym wydarzeniem zakończyliśmy innowację pedagogiczną pt. „Św. Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”.
