22 kwietnia klasy 0-III obejrzały spektakl teatralny „Nasz Shrek – baśń o tolerancji” w DK Mors w Dębicy. Tym, co łączyło przedstawienie z kinowym Shrekiem– jest właśnie postać tytułowego bohatera – odrażającego ogra o gołębim sercu. Bohaterowie, których Shrek spotykał podczas swojej wędrówki, również okazali się być inni. Babcia Jadzia, wbrew pozorom wcale nie była dobrotliwą staruszką. Wilk z bajki o Czerwonym Kapturku nie był taki straszny i był wegetarianinem. Nawet sam Czerwony Kapturek nas zaskoczył, nie mówiąc już o wyjątkowo dużo gadającym Ośle. Był też Bajarz, który na naszych oczach snuł opowieść, zabierając widzów w niezwykły świat fantazji.
Co łączyło bohaterów „wyjętych” z różnych bajek?
Otóż poważny problem, z którym trudno sobie poradzić – żaden z nich nie lubił siebie. Przeżyli wiele niebezpiecznych, ale też pasjonujących przygód, zanim zrozumieli, że w przyjaźni tkwi siła, a wzajemna tolerancja jest kluczem do szczęścia.
Spektakl pokazał dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i akceptacja siebie samego. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano małym widzom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi. I właśnie to wewnętrzne bogactwo jest ważniejsze niż wygląd.







