Wizyta klas 1a,1b, 2a, 2b w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Rzeszowie

29 października 2025r. uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb przeżyli niezapomnianą przygodę z nauką odwiedzając Podkarpackie Centrum Nauki „ Łukasiewicz” w Rzeszowie wraz z wychowawczyniami  p. Martą Strzałką, p. Renatą Hendzel, p. Moniką Szyrszeń, Beatą Nowacką, p. Agnieszką Muszyńską i p. Sylwią Gawron.

Jest to miejsce, które pozwala na poznawanie świata poprzez samodzielne eksperymenty, dotykanie i odkrywanie. W trakcie wycieczki uczniowie przeprowadzili wiele doświadczeń, co pozwoliło im lepiej zrozumieć otaczający świat.

Na zwiedzających czekało prawie 200 eksponatów, rozmieszczonych na trzech piętrach, dzięki którym dzieci testowały, doświadczały i zadawały pytania w przyjaznej atmosferze. Uczniowie uczestniczyli również w dwóch warsztatach Fablab czyli w zajęciach z użyciem nowoczesnych technologii tutaj drukarki 3D oraz w pracowni robotyki czyli w zajęciach z programowania i budowania robotów.

Wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” była doskonałą okazją do spędzenia czasu w innowacyjny i edukacyjny sposób. Bogactwo eksponatów i różnorodność pracowni sprawiły, że każdy znalazł coś interesującego.