W dniu 6 maja 2026r. w lubzińskim oddziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach, odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I-ych Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Lubzinie. Pani bibliotekarka – Edyta Bojarska – zanim uhonorowała każdego ucznia przystrojoną zakładką do książki, musieli się oni wykazać znajomością bajek dla dzieci i ich bohaterów. Zadania nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie im podołali. Chętnie rozwiązywali przygotowane zagadki, układali puzzle okładek znajomych bajek, czy przyporządkowywali atrybuty do książkowych bohaterów. Najważniejszym jednak momentem było pasowanie na czytelnika oraz otrzymanie pamiątkowego dyplomu. Ten dzień z pewnością będzie dla uczniów niezapomnianym przeżyciem, zachęci ich do rozwijania pasji czytelniczej i częstych wizyt w świecie książek.
Serdeczne podziękowania składamy Pani bibliotekarce – p. Edycie Bojarskiej, która zawsze chętnie gości naszych uczniów, motywuje i propaguje czytelnictwo wśród naszych podopiecznych.


























