Udział w Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych

7 maja nasi uczniowie: Lorena Szaraniec, Nela Serafin z klasy V, oraz Sebastian Gosztyła i Alan Bałut z klasy IV uczestniczyli w Turnieju Gier Planszowych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Podczas rozgrywek uczestnicy zmierzyli się w dwóch grach : „Kto pozmywa” oraz „Qwirkle”, była to Czytaj dalej Udział w Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych

Teatralna przygoda naszych uczniów

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli III miejsce podczas VII edycji programu  ” Teatr w sieci/natenczas”, organizowanego przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dodatkowo Kamila,  Piotr i Maksymilian zyskali uznanie jury zdobywając wyróżnienia indywidualne za swoją grę aktorską.  Projekt ten powstał w okresie pandemii, z konieczności podejmowania różnorakich Czytaj dalej Teatralna przygoda naszych uczniów

Konkurs historyczny z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

W ramach szkolnych obchodów Święta Narodowego 3 Maja, 29 kwietnia  przeprowadzony został drużynowy konkurs  historyczny adresowany do uczniów klas 4-7, składający się z 4 zadań. Rywalizację rozpoczął test wiedzy o okolicznościach związanych z przygotowaniem i uchwaleniem Konstytucji, następnie drużyny wykazały się znajomością hymnu, szybkością i współpracą przy układaniu puzzli prezentujących Czytaj dalej Konkurs historyczny z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja

Mikołajkowy wyjazd uczniów klasy VI do Pijalni Czekolady w Korczynie

Uczniowie z klasy VI uczestniczyli w wycieczce do Pijalni Czekolady w Korczynie, pierwszej na Podkarpaciu pijalni w stylu fabryki, gdzie znajduje się mnóstwo rur i maszyn, które pokazują proces jaki musi przejść ziarno kakaowca zanim stanie się pyszną czekoladą. Szóstoklasiści  wzięli udział w warsztatach podczas których mieli okazję zrobić własnego Czytaj dalej Mikołajkowy wyjazd uczniów klasy VI do Pijalni Czekolady w Korczynie

Wycieczka ósmoklasistów do Muzeum Auschwitz – Birkenau

Październikowy poniedziałek z pewnością pozostanie w pamięci uczniów klasy VIII, którzy wraz z opiekunami p. Krystyna Traciłowską i p. Anną Wiktor wzięli udział w niezwykłej lekcji historii na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Było to dla nich niezwykle ważne i poruszające doświadczenie, z jednej strony zetknięcie się Czytaj dalej Wycieczka ósmoklasistów do Muzeum Auschwitz – Birkenau

Z wizytą w Kurasiowej Zagrodzie

  Uczniowie z klasy V uczestniczyli w  wyjątkowej lekcji regionalizmu, podczas której poznali staropolskie zwyczaje związane  z Zielonymi Świątkami. Wszyscy świetnie się bawili, dziewczynki poznawały tajniki wyplatania wianków pod okiem Pani Krystyny, chłopcy wraz z Panią Teresą uczyli się zdobić domostwa gałązkami. Na zakończenie były wspólne zabawy przy ognisku. Dziękujemy Czytaj dalej Z wizytą w Kurasiowej Zagrodzie

Konkurs historyczno- plastyczny z okazji 1000 – lecia Królestwa Polskiego

Aby uczcić 1000 rocznicę koronacji pierwszego polskiego króla – Bolesława Chrobrego, w naszej szkole zorganizowano konkurs historyczno – plastyczny skierowany do wszystkich uczniów z podziałem na kategorie wiekowe: kategoria I – klasy 0-3 – plakat dotyczacy panowania Bolesława Chrobrego ze szczególnym uwzględnieniek koronacji kategoria II – klasy 4-6 – lapbook Czytaj dalej Konkurs historyczno- plastyczny z okazji 1000 – lecia Królestwa Polskiego

Akademia z okazji 20 rocznicy śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 odszedł do „domu Ojca” wielki Polak – papież Jan Paweł II. XX rocznicę jego śmierci uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystym apelem. W montażu słowno -muzycznym wybrzmiały słowa wierszy i pięknych piosenek przypominające zebranym jak ważnym był dla nas człowiekiem, autorytetem, który dzieci i Czytaj dalej Akademia z okazji 20 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Wycieczka klas V i VI do kina w Rzeszowie

Pierwszy dzień wiosny uczniowie z klasy V i VI spędzili uczestnicząc w wycieczce do kina Helios w Rzeszowie. „Jeden na milion” to film, który obejrzeli , opowiada on o trudach i pozytywach życia chłopca cierpiącego na autyzm i wrodzoną łamliwość kości. Film  okazał się poruszającą opowieścią, która wzbudziła wiele emocji. Czytaj dalej Wycieczka klas V i VI do kina w Rzeszowie