Między nami Kobietkami…

W dniu 10 czerwca 2022r. dziewczęta klas V-tych i VII-ych Szkoły Podstawowej w Lubzinie uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym pt. “Między nami kobietkami”, dotyczącym tematyki higieny okresu dojrzewania dziewcząt. Spotkanie poprowadziła zaproszona pielęgniarka, położna, prelegentka firmy “Always” – p. Barbara Zapała, która przybliżyła naszym dziewczętom wiedzę na temat cyklu miesiączkowego, dolegliwości z nim związanych, a przede wszystkim jak o siebie i swoje zdrowie zadbać w tym “szczególnym” czasie. Na zakończenie spotkania każda uczennica otrzymała mały prezencik w postaci pakietu “Mój zestaw menstruacyjny”, czyli “Wszystko, co musisz wiedzieć o okresie dojrzewania”. Mamy nadzieję, że dziewczęta skorzystają z przekazanych informacji i wykorzystają je w życiu codziennym.