Laureaci i Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik
Uczniowie SP w Lubzinie wzięli udział w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik dla uczniów klas 4-8 SP.
Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki, był realizowany w całości on-line.
Organizatorami byli: Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod,
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
oraz publiczna placówka doskonalenia nauczycieli.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Konkurs wymagał motywacji i samodzielności w nauce.
Wsparcie organizatorów skupione było na wyznaczaniu celów i ram czasowych.
Konkurs został podzielony na trzy etapy i wzięło w nim udział 8909 uczniów z 1197 szkół podstawowych z całej Polski.
Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 14 uczniów, a do ścisłego finału dotarła „ósemka”.
A oto wyniki:
W kategorii klas IV :
- laureat II stopnia: Szymon Ochab
- laureat II stopnia: Filip Bałut
- finalista: Antoni Dzik
- finalista: Zofia Kamińska
- finalista: Adrian Tokarz
W kategorii klas VI :
- laureat II stopnia: Bartłomiej Wodzień
- finalista: Kacper Bielatowicz
W kategorii klas VIII :
- finalista: Kamil Dydo
Uczniowie poznali podstawy programowania, a szybkość i bystrość w rozwiązywaniu zadań konkursowych (matematycznych) i logiczne myślenie, wskazuje na to, że poradzą sobie dalej zgłębiając podstawy programowania już w językach tekstowych.
W pracy i doskonaleniu się w języku assembly , pomagała uczniom pani Elżbieta Śliwa.
Gratulacje za wytrwałość i sukcesy!


