Laureaci i Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik

Laureaci i Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik

Uczniowie SP w Lubzinie wzięli udział w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik dla uczniów klas 4-8 SP.

Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki,  był realizowany w całości on-line.
Organizatorami byli: Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod,
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
oraz publiczna placówka doskonalenia nauczycieli.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Konkurs wymagał motywacji i samodzielności w nauce.

Wsparcie organizatorów skupione było na wyznaczaniu celów i ram czasowych.

Konkurs został podzielony na trzy etapy i wzięło w nim udział 8909 uczniów z 1197 szkół podstawowych z całej Polski.

Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 14 uczniów, a do ścisłego finału dotarła „ósemka”.

A oto wyniki:

W kategorii klas IV :

  • laureat II stopnia: Szymon Ochab
  • laureat II stopnia: Filip Bałut
  • finalista: Antoni Dzik
  • finalista: Zofia Kamińska
  • finalista: Adrian Tokarz

W kategorii klas VI :

  • laureat II stopnia: Bartłomiej Wodzień
  • finalista: Kacper Bielatowicz

W kategorii klas VIII :

  • finalista: Kamil Dydo

Uczniowie poznali podstawy programowania, a szybkość i bystrość w rozwiązywaniu zadań konkursowych (matematycznych) i logiczne myślenie, wskazuje na to, że poradzą sobie dalej zgłębiając podstawy programowania już w językach tekstowych.

W pracy i doskonaleniu się w języku assembly ,  pomagała uczniom pani Elżbieta Śliwa.

Gratulacje za wytrwałość i sukcesy!