Tuż przed 18 rocznicą śmierci świętego Jana Pawła II, 31 marca w naszej szkole odbyła się Akademia
ku pamięci jedynego papieża Polaka na piotrowym tronie – Karola Wojtyły.
W montażu słowno-muzycznym o wymownym tytule
„Zapewniamy, że pamiętamy…” przeplatając poezję z muzyką i teatralną retrospekcją wydarzeń z życia świętego biskupa Rzymu, zaczynając od jego narodzin, przez konklawe, liczne podróże apostolskie aż po wejście do nieba, uczniowie lepiej poznali sylwetkę i dorobek św. Jana Pawła II.
Nie zabrakło podkreślenia jego roli jaką odegrał,
jako Ojciec zatroskany o losy całego świata, w procesie uwalniania Europy Wschodniej od sowieckiego komunizmu, szczególnie Polski.
Więzienna scena przebaczenia Mehmetowi Ali Agcy – niedoszłemu mordercy ojca świętego, spotkanie z Matką Teresą z Kalkuty, z wyznawcami innych religii oraz przywódcami zachodnich państw oraz obrazy zatopionego w modlitwie św. Jana Pawła II podkreśliły Jego dobroć i wielkość, nietuzinkową duchowość, a zarazem niespotykanie zatroskanie o życie każdego człowieka.
Uczniowie najmłodszych klas umilali oglądającym czas, jako górale, mieszkańcy czarnego kontynentu, Japończycy, Meksykanie, tańcząc w perfekcyjnie dobranych strojach i wręczając papieżowi ciekawe rekwizyty.
Na koniec głos zabrał ksiądz proboszcz Ryszard Pietrasik prosząc, aby pamięć o świętym Janie Pawle była wciąż żywa i zachęcił do dziękczynienia Bogu za świętego papieża, przypominając, że jest on naszym orędownikiem w Niebie.




































